м. ТЕРНОПІЛЬ
вул.Живова 9 (2-й поверх)
(097)636-06-15
 
icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon

  Статті

  Multicam - революція серед камуфляжів

  27.03.2015

  • Чи знаєте Ви, що найбільш сучасним малюнком камуфляжу є патерн «MULTICAM» розроблений американською компанією «Crye Precision» спільно з «U. S. Army Soldier Systems Center». Остання також відома як лабораторія «U. S Army Natick labs».
  На створення камуфляжу «MULTICAM» пішло більше восьми років експедицій, наукової роботи, узагальнення отриманих даних і практичних «польових» перевірок. Даний малюнок створювався в якості єдиного універсального камуфляжу для американської армії. Необхідність його створення стала очевидною після проведеної операції в Іраку «Буря в пустелі».

  • Використовувані на той час малюнки камуфляжу, як для лісової місцевості (Woodland), так і спеціально створені для пустельних операцій (Tri-Color Desert), не забезпечували необхідної маскування бійців. Кожна операція, як і раніше, потребувала спеціального камуфляжу. Це значною мірою ускладнювало роботу служб постачання і знижувало захищеність солдатів.

  • Навіть з початком операцій в Афганістані і нової компанії в Іраку, після введення нового універсального цифрового камуфляжу (Digital), ситуація не змінилася корінним чином. Стало очевидно, що необхідний новий єдиний універсальний малюнок, що дозволяє приховувати бійця на будь-якій місцевості і при будь-якому віддаленні від спостерігача. Він повинен однаково добре маскувати як на тлі рослинності, так і на тлі пустельній або кам'янистій місцевості. Однаково добре вкривати на тлі міських будівель або руїн, і при різній освітленості. В будь-якій кліматичній зоні і в будь-який час року.

  Як він працює

  • Здавалося, що при всьому бажанні, такий малюнок отримати просто неможливо. Але творці пішли на хитрість. Вони використали слабкі сторони людського зору і недосконалість конструкції очі. В теорії, для того, щоб камуфляж переховував на великій дистанції, він повинен складатися з великих розмитих плям.

  • На ближній же дистанції, а особливо на фоні листя та рослинності, коли людське око особливо чітко бачить дрібні предмети, малюнок повинен бути виконаний з дрібних округлих елементів переважної фону. Розробники звернули увагу, що переважаючий фон практично у всіх регіонах земної кулі дуже схожий. Це градієнти зеленого і коричневого.

  • Відкриттям для них стало те, що в природі не існує чорного кольору, хоча він повсюдно використовується в камуфляжних малюнках більшості країн світу. Об'єднавши отримані дані, і провівши комп'ютерне моделювання з накладенням більше тисячі верств зображень, розробники отримали малюнок, який відомий під назвою «MULTICAM».

  MultiCam приймає відтінки навколишнього середовища
  Приймає відтінки навколишнього середовища

  • Шаблон призначений для відображення деяких з навколишніх кольорів навколишнього середовища. Він бере на себе загальний зелений колір, коли під зеленим пологом лісу і загальний вид засмаги, коли у відкритій пустелі. По адаптації до різних місцевих умов освітлення, картини добре поєднується у багатьох середовищах, фасади, сезони, погодні умови і час доби.

  Маскує обсяг і форми

  • Дизайн використовує здатність людського ока та мозку сприймати форму, об'єм, колір. Оскільки тільки дуже невелика частина людське око сприймає кольори, мозок багато «додає» до загальної кольоровій картинці видимої оком. Унікальний дизайн MultiCam використовує цей принцип і допомагає спостерігачеві «бачити» об'єкти, як частину фону.
  • Це об'єкт візуально «втрачає» свою форму. Він працює за принципом, що спостерігач може побачити щось, але очей не розпізнає його як щось важливе, щоб зупинити на ньому увагу.

  MultiCam маскує обсяг і формиУ чому ж його секрет?
  По-перше, отриманий малюнок, на відміну від більшості своїх конкурентів не має чорних плям. Це природно.

  По-другевін об'єднує в собі плями різних розмірів. Одні працюють на дальніх дистанціях, а інші на ближніх. Одні працюють на зеленому тлі, а інші на коричневому.

  В-третіх на відміну від інших маскувальних малюнків, які у своєму складі мають безліч плям з чітко вираженою формою, з кількістю квітів від двох до п'яти, малюнок «MULTICAM» має комбінацію чітких плям певного кольору, з плямами, в яких колір плавно перетікає з одного в інший. Починаючи вважати кольору, ви з легкістю знайдете шість, а то і сім відтінків, так до кінця і не зрозумівши, що це все чи ні.

  MultiCam об'єднує в собі плями різних розмірівПо-четверте, на малюнку присутні плями білого кольору, що дозволяє формі працювати як на поверхні, покритій снігом, так і влітку на лузі серед польових квітів.

  В-п'ятих, комбінація відтінків дозволила подолати «закатный ефект», коли в променях західного сонця все навколо набуває червонуваті відтінки і більшість сучасних камуфляжів втрачають свої захисні властивості, і боєць стає чорною ростової мішенню.

  Застосування

  • Отримавши такий чудовий камуфляж, не можна зупинятися на досягнутому. Тому, що спорядження сучасного солдата включає в себе безліч елементів. І кожен з них важливий і складається з різних тканин і матеріалів. Тому розробники впровадили отриманий малюнок для різних тканин і плетених поясів.
  • А для нанесення на металеві та пластикові поверхні була розроблена спеціальна технологія, що дозволяє наносити зображення на будь-який твердий об'ємний предмет. Сьогодні ця технологія дозволяє нанести захисний малюнок і на кишеньковий ліхтарик, і на шолом, і на зброю.

  Сучасний камуфляж MultiCam• Беручи участь у програмі «Солдат майбутнього» компанія «Crye Precision» розробила повний комплект спорядження для піхотинця найближчих театрів військових дій. Запропоновані зразки спорядження характеризуються комплексним підходом, новаторським стилем і покриємо обмундирування, що дозволяє бійцеві більш комфортно почувати себе в тривалих рейдах і бойових операціях, практично в будь-якій кліматичній зоні земної кулі.

  • Інтегровані в уніформу захисні наколінники і налокітники з демпферними вставками, швидкий і зручний доступ до зброї, знижений вага, модульний принцип формування обважування і розвантажувальних платформ, інтегровані засоби зв'язку, і т. д. стали новим етапом у розвитку військової форми та спорядження.

  Порівняння MultiCam з іншими камуфляжами• Незважаючи на всю прогресивність закладених розробником ідей, у конкурсі на новий камуфляж для Армії США «MULTICAM» поступився пальму першості універсальної камуфльованого забарвлення «DIGITAL ACUPAT».
  • Тим не менш, багато конструктивні елементи спорядження, запропоновані в цій програмі, можна зустріти в новій польовій уніформі армії США, а виробу в кольорі «MULTICAM» стали доступні в широкому продажі не тільки від фірми «Crye Precision», але і від інших іменитих виробників. Приміром, компанії «PROPPER», «TRU-SPEC», «Tactical Tailor», «Eagle industries» і д. р. пропонує в вільному продажу цивільним особам польову форму та елементи екіпіровки.

  В даний час малюнок «MULTICAM» офіційно є на озброєнні американської армії, і вже став дуже популярний у військових і оперативників різних служб всього світу. Його використовують і сили спеціального призначення, і антитерористичні загони, і співробітники охоронних відомств у різних куточках світу, в тому числі і в нашій країні.

  Застосування MultiCam у гірсько-пустельній місцевості
  • У пресі та ЗМІ фігурували фото і відеоматеріали, в яких «MULTICAM» використовується деякими підрозділами Центру Об'єднаних Операцій Збройних Сил США і неофіційними контрактниками. Бойовими одиницями, офіційно не перебувають на військовій службі, так звані «найманці». Вони використовуються для проведення секретних операцій.

  • «MULTICAM» використовується деякими секретними службами на території США. Серед них такі, як Департамент Внутрішньої Безпеки США, Служба Міграційного Контролю та інші. З 2007 року Мультикам використовує польський підрозділ спеціального призначення GROM. Серед оперативників Служби Безпеки України «СБУ» теж можна зустріти прихильників даного забарвлення.

  • У 2007 році на екрани вийшла перша частина фантастичного фільму «Трансформери» (Transformers), в якому бійці спецпідрозділу Армії США воювали в уніформі кольору «MULTICAM» покрою від «Crye Precision». Причому, за сюжетом фільму, бойові дії проводилися спочатку в жаркій пустельній місцевості, а фінальна батальна сцена проходила на вулицях сучасного мегаполісу вже на території Сполучених Штатів Америки.